• Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Youtube
085 - 330 7500
Kwaaijongens BLOG
  • Home
  • Categorie
    • Websites & webdiensten
    • Vormgeving & huisstijlen
    • Marketing, SEO & strategie
    • Fotografie & visuele animaties
    • Teksten & communicatie
  • Gratis Quickscan
  • Onze WordPress diensten
  • Zoek
  • Menu Menu
U bevindt zich hier: Home1 / Vormgeving & huisstijlen2 / Wat is het verschil tussen Flyers, Folders en Brochures?
Vormgeving & huisstijlen 03.05.2017

Wat is het verschil tussen Flyers, Folders en Brochures?

Ik kreeg laatst de vraag van een klant om een flyer te maken. Super leuke opdracht! Ik had er zin in.
Na het eerste gesprek met de tekstschrijver erbij kwamen we erachter dat er toch wel heel veel verteld moest gaan worden… Teveel voor een flyer. Die eigenlijk meer geschikt is voor een korte tekst… Een kattebel zeg maar.

Dan gaan we voor een folder zei ik resoluut… Maar nee, daar was de klant het niet mee eens… dat was helemaaaaal niet nodig! Nee joh zo groots moest ik het niet zien! Een flyer was toch echt meer dan voldoende.
Oké zei ik… maar als je zoveel tekst kwijt wil en je wil niet groter dan een A5 formaat, dan ga ik dat echt niet mooi neer kunnen zetten als we ook nog eens wat leuke foto’s toe willen voegen.
Maar dan zet je gewoon de inleidende tekst op de voorkant en in de pagina’s binnenin de andere teksten…

Aha… dus toch een folder…

Wat is nu dan het verschil tussen flyers, folders en brochures?

Hier ontstond dus de verwarring. Maar daar kon ik heel snel duidelijkheid in verschaffen.
Wat is nu een:

Flyer

Een flyer is een veelal dubbelzijdig bedrukt blad tot en met A3 formaat (daarboven spreek je over poster)
zonder vouw in het blad.

Folder

Een folder is één vel gevouwen met minimaal 1 vouw. Er zijn verschillende vouwwijzen mogelijk… Dubbelgevouwen, wikkelvouw, kruisslag, zig-zag en vouwen in een luik.
Maar nog steeds bestaat een folder maar uit 1 blad.

Brochure

Een brochure is een folder die uit meer bladen bestaat. Deze heeft (veelal) één vouw en is vaak met nietjes vast gezet (geniet gebrocheerd) of gelijmd. Een brochure is eigenlijk hetzelfde als een magazine, maar dan informatief bedoeld.

flyer-folder-brochure
Zo… ;-)
is die verwarring ook weer de wereld uit.

Mocht je vragen hebben, ik hoor het graag!

Deel dit bericht
  • Deel via Facebook
  • Deel via Twitter
  • Deel via LinkedIn

Jopke Jongen

Op mijn visitekaartje staat Jopke Jongen, Creatie (f) Creatief op heel veel vlakken. Design creaties, sparren met klanten om ze verder te helpen. Of juist het ontwerpen. Van logo ontwerp tot een compleet concept. Begin 2009 ben ik Jop & zo gestart. Later dat jaar ben ik Kwaaimeisje geworden bij Kwaaijongens. Al bijna 10 jaar ondernemend. Op naar de volgende 10 jaar!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Meest recente berichten

  • Het belang van de online profilering van je bedrijf of merk
  • Dag van de Privacy
  • Google Web Stories, wat is dat?
  • Help, ik kan niet meer inloggen op mijn WordPress webite!

Vragen? Stel ze gerust!

  • 085-3307500
  • dtv@kwaaijongens.nl
  • www.kwaaijongens.nl

Kwaaijongens

Puttelaar 7
5411 BE Zeeland

T: 085 – 330 7500
E: dtv@kwaaijongens.nl

KVK: 68027508
BTW: NL857271465B01
IBAN: NL95RABO0149416563

Categorieën

  • Fotografie & visuele animaties
  • Marketing, SEO & strategie
  • Teksten & communicatie
  • Vormgeving & huisstijlen
  • Websites & WordPress

Onze diensten

WordPress websites
WordPress helpdesk
Webhosting & support
Online marketing

© Copyright - Kwaaijongens BLOG ~ Powered by Kwaaijongens
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Youtube
  • Home
  • Privacy Statement
  • Disclaimer
Sender Policy Framework (SPF): doe het goed of doe het niet. SPF record - controle van email facebook deelt verkeerde inhoud Hoe voorkom je dat Facebook verkeerde inhoud deelt op je bedrijfspagina?
Scroll naar bovenzijde