Heldere website voor arbeidsveiligheidsspecialist Innovatie & Advies

Desktopscherm met de nieuwe WordPress-website van Innovatie & Advies, met de header "Veiligheid op de werkvloer begint met inzicht" en foto van bouwvakkers in veiligheidskleding.

Een website die echt aansluit bij de klant

Kwaaijongens bouwde voor Innovatie & Advies (I&A), een onafhankelijk adviesbureau in arbeidsveiligheid en arbeidshygiëne, een eigen professionele website ter vervanging van een gedeelde community-website waarop I&A samen met andere vakgenoten stond. De content is geschreven vanuit wet- en regelgeving, afgestemd op meerdere doelgroepen binnen één organisatie, en ondersteund door een rustig, overzichtelijk WordPress-design.

Van website met vakgenoten naar een eigen verhaal

Ed Karel is sinds 2008 actief als arbeids- en veiligheidskundige. Hij stond al online, maar dan als onderdeel van een gedeelde website: een soort overkoepelende community van vakgenoten uit de arbeidsveiligheid en arbeidshygiëne, allemaal naast elkaar op één site. Prima als startpunt, maar het voelde niet als een plek waar hij zichzelf, oftewel I&A, echt liet zien.

Tijd dus voor een eigen, professionele website. Eén die hem in staat stelt om zowel grote technische opdrachtgevers aan te spreken, als kleinere bedrijven die hem inschakelen voor RI&E en arbeidshygiëne.

Wij vertaalden zijn werkwijze en positionering naar content die precies past bij hoe hij zelf naar zijn vak kijkt: nuchter, integer en objectief, met de wet- en regelgeving als uitgangspunt. Geen Amerikaanse marketingtaal, geen loze kreten, maar heldere uitleg waar nodig en vakinhoudelijk correcte, wetenschappelijk onderbouwde content waar het moet.

Vanuit deze eigen basis kan I&A blijven groeien: nieuwe cases, sectoren en diensten toevoegen zonder dat de site aan overzicht inboet.

Waar moet een goede website voor een arbeidsveiligheid- en arbeidshygiëne-specialist aan voldoen?

Bedrijven die klanten adviseren over wet- en regelgeving, kunnen zich geen slordige of losse teksten veroorloven. Een goede website in deze branche laat direct zien waar een bezoeker aan toe is: welke risico’s spelen er in zijn sector, welke aanpak hoort daarbij en waarom deze partij te vertrouwen is.

Omdat de doelgroep uiteenloopt van directieleden en beleidsmakers tot coördinatoren, uitvoerders en HR-collega’s, moet content op meerdere niveaus werken: kort en strategisch voor de beslisser, praktisch en concreet voor wie er dagelijks mee werkt. Denk aan heldere uitleg per dienst (arbeidshygiëne, arbeidsveiligheid, RI&E, opleidingen), onderbouwd met wet- en regelgeving, maar zonder overbodig jargon.

Wil je bovendien goed gevonden worden door de juiste beslissers in Google, dan is organische, inhoudelijk sterke content geen overbodige luxe, maar een voorwaarde. Zeker als je, zoals I&A, bewust niet kiest voor Google Ads.

Van gesprek naar blauwdruk voor content en structuur

We zijn gestart bij een goed gesprek, niet bij het ontwerp. Samen met Ed Karel hebben we de doelgroepen in kaart gebracht: beslissers en beleidsmakers, coördinatoren en specialisten (KAM/HSE-managers, arbeidshygiënisten), leidinggevenden en uitvoerders, en HR- en communicatiecollega’s.

Iedere groep heeft een andere vraag en een andere toon nodig. Dat is terug te zien op de website: een aparte pagina “Voor wie” behandelt deze doelgroepen stuk voor stuk, met content die per laag is afgestemd.

Daarnaast is de site opgebouwd rond I&A’s kerndiensten (arbeidshygiëne, arbeidsveiligheid, RI&E, opleidingen) en een aparte cases-pagina, zodat bewijslast en ervaring net zo goed zichtbaar zijn als de vakinhoud zelf. Het webdesign en de WordPress-opbouw zijn daarna bewust ondersteunend gemaakt: rust, overzicht en een heldere structuur, zodat de content de hoofdrol houdt.

Diepte-interview voor echt rake content

Om die content ook echt kloppend en persoonlijk te krijgen, ging onze content marketeer Sara bij Ed langs voor een diepte-interview van twee uur, bij hem thuis. Niet even snel een intakeformulier invullen, maar goed doorvragen: over zijn werkwijze, zijn kijk op arbeidsveiligheid en -hygiëne, en de manier waarop hij het verschil maakt bij zijn opdrachtgevers. Die twee uur leverden de basis voor content die niet aanvoelt als een algemeen verhaal, maar echt als het verhaal van I&A.

Content die niet klopt, kost je geloofwaardigheid

Herken je dit? Vakkennis in huis, maar de website vertelt het verhaal niet scherp genoeg. Wij denken graag mee over content die klopt én overtuigt.

Wat hebben wij gedaan?

  • Webdesign:

    Een rustige, overzichtelijke uitstraling die gezag uitstraalt en een webdesign dat de content ondersteunt in plaats van overschreeuwt.

  • Content schrijven:

    Onze content marketeer Sara ging voor een diepte-interview van twee uur bij Ed langs, en vertaalde zijn werkwijze en vakkennis naar heldere, feitelijke content, met wet- en regelgeving als leidraad en een toon die past bij een onafhankelijk adviesbureau.

  • Hosting met technische support:

    We hebben snelle en betrouwbare hosting ingericht, aangevuld met technisch onderhoud en directe ondersteuning. Zo blijft de website stabiel draaien en heeft Ed van I&A één aanspreekpunt voor hosting, techniek en support.

  • Projectmanagement:

    Eén aanspreekpunt dat overzicht hield over gesprek, content, design en bouw, zodat alle stappen in de juiste volgorde en op tijd verliepen.

Van gesprek tot geloofwaardig verhaal

Een website vol vakkennis is pas waardevol als die kennis ook aankomt bij de juiste lezer, op het juiste moment. Daarom hebben we tijdens dit project een aantal bewuste keuzes gemaakt die bijdragen aan geloofwaardigheid, herkenbaarheid en gebruiksgemak, voor iedereen die de site bezoekt.

  • We hebben de doelgroep opgesplitst in lagen, niet over één kam geschoren

    Beslissers, coördinatoren, uitvoerders en HR-collega’s stellen andere vragen. Daarom kreeg elke doelgroep een eigen plek op de website, met een toon die bij hen past.

  • We hebben wet- en regelgeving als basis genomen, niet als hoofdboodschap

    De wet is het fundament waarop iedere aanbeveling van I&A rust, maar het verhaal stopt daar niet. I&A wil juist laten zien dat het uiteindelijk gaat om gezondheid, gedrag en de sfeer op de werkvloer. Die balans, feitelijk correct én mensgericht, is terug te zien in de website.

  • We hebben gekozen voor rust in het ontwerp, zodat content de hoofdrol speelt

    Geen Amerikaanse marketingclichés of overbodige visuele fratsen. Wel een heldere hiërarchie die de lezer moeiteloos naar de juiste informatie leidt.

  • We hebben cases een eigen plek gegeven als bewijslast

    Ervaring bij grote, toonaangevende opdrachtgevers maakt de vakinhoud concreet en tastbaar voor nieuwe bezoekers.

  • We gingen bij Ed langs, in plaats van alles online te laten verlopen

    Onze content marketeer Sara trok twee uur uit voor een diepte-interview bij Ed thuis. Zo ontstond content die klopt en daarnaast voelt als zijn eigen verhaal, in plaats van een ingevuld formulier met aannames.

Klaar voor uitbreiding in de toekomst

Veel bedrijven bouwen content voor vandaag. Wij kijken liever naar morgen.

  • Wat gebeurt er wanneer I&A een nieuwe case wil toevoegen?
  • Wat als er nieuwe opleidingen of diensten bijkomen?
  • Wat als wet- en regelgeving verandert?
  • Wat als de website beter gevonden moet worden door een specifieke doelgroeplaag?

Door bewust te kiezen voor een compacte start met een uitbreidbare structuur, kan I&A blijven groeien zonder de bestaande site opnieuw op de schop te nemen.

Twijfel je of je content wel klopt en aansluit bij je doelgroep?

Veel bedrijven met technische of wettelijke materie herkennen dit: de kennis is er, maar de vertaling naar de website blijft steken, of leunt te veel op input van derden in plaats van het eigen verhaal. Vaak omdat vakinhoud en toegankelijkheid als twee aparte problemen worden behandeld, in plaats van samen opgepakt vanuit een goed gesprek.

Waarom we altijd starten met een goed gesprek

Content die feitelijk klopt maar niemand begrijpt, werkt niet. Content die prettig leest maar inhoudelijk rammelt, is voor een bedrijf als I&A geen optie. Daarom beginnen we met een intakegesprek waarin we doelgroepen, positionering en tone of voice ophalen, zodat juistheid en leesbaarheid vanaf het begin samen opgaan.

Dat begint met een goed gesprek
Benieuwd wat we voor jouw bedrijf kunnen betekenen? Kom dan snel op de koffie!

Smartphone met de Over ons pagina van Innovatie & Advies, met de tekst "Van risico naar resultaat" over oprichter Ed Karel en het onafhankelijke adviesbureau.

Een heldere website,

voor de juiste klik

x

Wil jij online groeien?