BeweegBaas

WordPress webapplicatie

WordPress webapplicatie

Maatwerk WordPress webapplicatie

De mannen van BeweegBaas staan voor, de naam zegt het al, bewegen! Ze hebben een overzichtelijk leerlingvolgsysteem ontwikkeld voor leraren, leerlingen en ouders. In dit systeem worden de motorische en sociale ontwikkelingen van leerlingen duidelijk in kaart gebracht. Leerlingen krijgen een positief, uitdagend en normloos beweegrapport gedurende van hun basisschool tijd. De beweegdoelen zijn positief en kindgericht geformuleerd. Daarnaast worden er geen normeringen uitgedeeld, maar vind je in de webapplicatie een overzicht met actieve en leuke uitdagingen voor kinderen. Met deze professionele WordPress website draagt BeweegBaas bij aan levenslang beweegplezier.

Van concept tot UX design

BeweegBaas stelde ons hun concept voor en vroegen of wij hen konden helpen. Daar hoefden wij niet lang over na te denken. Kwaaijongens staat 100% achter dit actieve en innovatieve concept voor leerlingen, leraren en ouders en heeft dit uitdagende project dan ook met beide handen aangepakt. Voor BeweegBaas hebben we een maatwerk WordPress webapplicatie ontwikkeld waar veel technische uitdagingen aan te pas kwamen. Denk hierbij aan het dynamisch genereren van rapporten, logica achter de invoerkant van leerlingen en leraren, UX design, frontend development en backend development.

Wat hebben wij gedaan?

  • Webhosting
  • Webdesign
  • WordPress maatwerk
  • WordPress webapplicatie

Unieke samenwerking BeweegBaas en Kwaaijongens

Het eerste contact kwam met een aanvraag in onze mailbox. Een mail van twee enthousiaste en gepassioneerde gymdocenten uit het basisonderwijs. Deze twee beweegbazen willen alles uit kinderen halen tijdens de gymles. In hun spaarzame vrije tijd hebben deze jonge mannen de methode van BeweegBaas ontwikkeld, een systeem gebaseerd op Excel en Word. Hun idee vonden en vinden wij prijzenswaardig. De vraag of wij het handmatige systeem voor hen konden automatiseren. Zo mooi en omvangrijk als het is, waren wij dolenthousiast over hun idee.

Ze kwamen met een beperkt budget bij ons binnen. Eigenlijk ontoereikend. Tijdens de eerste ontmoeting zagen wij meteen passie, gedrevenheid en hart voor de zaak bij de mannen. En wij konden ze helpen. We voelden ons verbonden met hun missie en dat vonden wij in dit geval belangrijker dan het budget. Wij zagen uitdaging in dit project voor elke specialist binnen ons team. Een vooruitstrevend project met maatwerk dat we nooit eerder gemaakt hebben.

Met dit project hebben we financieel niets gewonnen, maar zijn er emotioneel veel rijker door geworden. Mensen komen met hun verhaal en wij zien en voelen passie, dat zit in ons DNA.

Automatisering op scholen

Davey – back-end webdeveloper – heeft vooral de technische kant voor de webapplicatie ontwikkeld. BeweegBaas stimuleert de automatisering op scholen. “Dit project kende uitzonderlijk veel technische uitdagingen, dat gaf onwijs veel energie”. Davey heeft (PDF) rapporten dynamisch gegenereerd waar je onder andere grafieken in terugvindt. Deze grafieken maken het voor leraren inzichtelijk hoe een leerling zich in de loop van verschillende jaren ontwikkelt tijdens de gymlessen. Deze WordPress webapplicatie kent twee gebruikersgroepen: leerlingen en leraren. Aan de achterkant van de webapplicatie heeft Davey de logica uitgebouwd. Het systeem moet makkelijk in te vullen zijn voor leerlingen en heeft een aparte omgeving voor de leraar. “Een andere leuke uitdaging was het ervoor zorgen dat leerlingen niet zomaar uit de applicatie kunnen. Het moest dus een hufter-(kinder)-proof omgeving worden.” Dat is gelukt!

WordPress webdevelopment

Een webdeveloper gaat nét wat verder als het gaat om de technische kant van een website. Dominique – front-end developer – heeft meegedacht over de technische invulling van de webapplicatie. Hij heeft, in samenwerking met Davey, de eerste pagina’s en basisfuncties opgezet. Deze proof of concepts zijn nauwkeurig met de klant besproken. Aan de hand van feedback van BeweegBaas is de WordPress webapplicatie aangepast. Het front-end werk heeft Dominique opgepakt. Denk hierbij aan kaders en pop-ups die de webapplicatie meer functionaliteiten biedt. Oplossingen bedenken voor het maken van teams en bekijken hoe we dit technisch kunnen verwerken, stond ook op de takenlijst van Dominique.

wordpress webapplicatie illustraties

UX design en maatwerk styling

Nadat de techniek voor een groot deel in orde was, heeft Lisa – UX designer – vooral naar de gebruiksvriendelijkheid van de webapplicatie gekeken. Technieken kunnen worden toegepast, maar het gebruikersgemak moet daardoor niet afzwakken. Er is tijdens dit project veel met UX design gewerkt. De webapplicatie is bedoelt voor tabletgebruik, daarom is er vaak getest met een tablet en touchscreen. Dit zijn namelijk compleet andere handelingen dan op een desktop.

Lisa heeft naast het upgraden van het gebruikersgemak ook alle illustraties ontworpen. Denk aan logo’s van alle categorieën zoals, zoals klimmen en springen. Gebaseerd op welke beweeggroep de leerlingen aan het uitoefenen zijn, verschijnt de juiste en unieke illustratie. Ook het volledige webdesign is Lisa’s werk. Denk aan de kleurstelling en maatwerk styling (CSS).

In de toekomst wil BeweegBaas onze maatwerk WordPress webapplicatie gaan testen in de realiteit. Hiervoor loopt Lisa met verschillende gymlessen mee, waarbij ze analyseert hoe de leerlingen met de applicatie omgaan. Op deze manier kunnen we eventuele verbeteringen vanaf het begin af aan al doorvoeren.

WordPress webapplicatie nodig?
Zoek niet langer en bel 085 – 330 7500

x

Wil jij online groeien?